Autózásaink 4 hajtott keréken, de nem csak.
Jó volt a tavalyi hungaroringi Forma 1 futamon töltött 4 napunk, de szerettem volna elmenni Tamással egy másik motorsportos eseményre, ahol kisebb a felhajtás meg a tömeg, de több az autóverseny. Nekem máig
nagyon kedves emlék a két nürburgringi kirándulás 2010 és 11-ből, amikor a 24 órás versenyeken voltam ott.
Ha most 24 órás versenyt nem is találtunk elérhető közelségben, a Hosszútávú Világbajnokság (Endurance VB)
imolai hatórás futama minden szempontból megfelelőnek tűnt: a jegyárak teljesen barátiak (kettőnknek 100 euró egész hétvégére) és a távolságra is ez volt a legközelebb. Ráadásul Imolában jártunk már pár éve Forma 1-es futamon,
tehát valamennyire már ki is ismerjük magunkat a pályán és környékén. Egyedül a szálláskeresés volt kicsit bonyolult, ugyanis a pálya 20-30 kilométeres körzetében teljesen elszállnak a szállásárak a versenyhétvégéken. Végül
egy kempinget találtam Imolától 1 órára, ahol nagyon jó áron foglaltam sátorhelyet még tavaly ősszel, így már csak azért kellett imádkozni, hogy jó időt kapjunk és ne mosson el bennünket az eső, mint például a 2023-as imolai Forma 1-es versenyt.
Végül minden rendben volt, a kemping is nagyon jó helyen volt, az időjárással is végig szerencsénk volt és az utazás is rendben zajlott. Az odaúton megaludtunk Szegeden (mivel csak szerda délután indultunk itthonról), hazafele pedig megállás
nélkül jöttünk hétfőn. A versenyről, a kempingről és úgy általában az egész hétvégéről az alábbi albumba gyűjtöttem képeket.
Tizenhét
Ja, és hogy miért ez volt az utolsó utazásunk a Dusterrel: májusban, hosszú vacillálás után úgy döntöttünk, hogy 7 év és 130 ezer+ kilométer után megválunk az autótól és valami mást is kipróbálunk. Remélem, hamarosan kiderül, hogy mit.
Két okból "kellett" visszamenjünk Krétára: egyrészt a 2022-es nyaralásunk nagyon jól telt, még úgy is, hogy a gyerekek lebetegedtek a legvégére, másrészt volt néhány olyan látványosság vagy helyszín, amit akkor nem néztünk meg, de mindenképpen szerettük volna látni. Ezért már időben vettem kompjegyet és újabb bruttó három hétre elautóztunk Krétára. Mivel az út technikai részleteiről írtam már két bejegyzést tavaly, most az elmaradt fotóalbumot pótolom. A nyaralás részleteit az alábbi albumban található fotókkal és azok leírásával mesélem el.
Harmincnégy